Nákupný košík
Položiek: 0 ks
Cena: €0.00


  Registrácia        Zabudol som heslo
vlasové štúdio Lilly ▪ parochne ▪ príčesky ▪ predľžovanie vlasov ▪ mihalnice ▪ šatky ▪ príšlušenstvo

PAROCHNE

Parochňa (z latinského slova pilus = vlas) je pokrývka hlavy, ktorá nahrádza alebo vylepšuje z estetických, zdravotných alebo módnych príčin vlastné vlasy.

Parochne zo syntetických vlákien

Najčastejšou voľbou pri parochniach sú zvyčajne parochne vyrobené zo syntetických vlákien, pretože starostlivosť o ne je jednoduchšia a, samozrejme, sú  lacnejšie. Hoci sú lacnejšie, neznamená to, že syntetické parochne nevyzerajú rovnako prirodzene ako tie skutočné.

Vďaka novým materiálom a technológiám môžu syntetické vlákna v dnešnej dobe vyzerať veľmi realisticky. Okrem toho, nie všetky syntetické parochne majú rovnakú kvalitu. Syntetické parochne vyššej kvality sú určené na každodenné použitie a môžu byť rovnako dobré ako parochne z ľudských vlasov.

Výhody

 • Jednoduchá starostlivosť a údržba
 • Ceny sú celkom rozumné

Nevýhody

 • Nemôžete ju natáčať ani vyfúkať
 • Predupravená (ale niektoré je možno znovu upraviť)
 • V porovnaní s parochňami z ľudských vlasov, syntetické parochne nevydržia tak dlho

Ak hľadáte krátkodobé riešenie vášho zdravotného problému vypadávania vlasov a nechcete do parochne investovať príliš veľa, je vhodné uvažovať o syntetickej parochni.
 

Parochne z ľudských vlasov

Parochne z ľudských vlasov sú na pocit podobné vašim skutočným vlasom. Sú však drahšie, pretože je ich len obmedzené množstvo. Čím je parochňa dlhšia, tým bude drahšia. Ak uvažujete o parochni z ľudských vlasov, je najlepšie zaobstarať si krátku, nie je dlhšiu než po ramená. Bude sa jednoduchšie udržiavať.

Väčšina ľudských vlasov pochádza z ázijských krajín, ako je Čína a Mongolsko. Tie kvalitnejšie zvyčajne pochádzajú z oblasti Indie a Strednej Ázie, pretože ženy tam majú prirodzene silnejšie a tmavšie vlasy.

Najvzácnejšie parochne najvyššej kvality sú z východoeurópskych krajín, ako je Chorvátsko a Rusko a samozrejme sú to najdrahšie parochne na trhu, pretože ženy zvyčajne nepredávajú svoje vlasy.

Ak hľadáte blond parochňu, ázijské vlasy budú musieť byť odfarbené a niekoľkokrát ošetrené. To bude mať za následok lámanie vlasov a ich zníženú robustnosť. Východoeurópske vlasy sú omnoho svetlejšie a nie je potrebné ich toľko ošetrovať, takže sú na pocit prirodzenejšie, mäkšie a hodvábnejšie.

Výhody

 • Vydrží dlhšie v porovnaní s jeho syntetickým náprotivkom
 • Môže byť upravená rovnako ako skutočné vlasy

Nevýhody

 • Je potrebné ju upraviť po každom umytí
 • Je nákladná na zaobstaranie a údržbu

  Strojovo vyrobené

  Strojovo vyrobené parochne sú najlacnejšie. Je to tiež najčastejší typ parochne pre všetky účely, ako sú párty, podujatia a pravidelné používanie. Stroje splietajú vlasy dokopy v priamych riadkoch. Často majú veľmi realistický vzhľad, pokiaľ za ne neťaháte alebo ich neupravujete sami. Sú to jedny z najpraktickejších a najľahšie nositeľných parochní, pretože konštrukcia vytvára otvory, ktoré umožňujú prúdenie vzduchu k pokožke hlavy.

  Ručne vyrobené

  Ručne vyrábané parochne sú tou najprirodzenejšou prefabrikovanou možnosťou, pretože každý prameň je zviazaný individuálne, nie tkaný po riadkoch. Tieto parochne môžu byť upravené akýmkoľvek spôsobom, pretože nie je vidieť strojové útka. Vlasy tiež vyzerajú a pohybujú sa prirodzenejšie.

   

  U nás nájdete parochne najvyššej a najlepšej kvality pre každého.


  Parochňa aj na predpis lekára!

  Parochňa aj na predpis lekára!

  Parochňa aj na predpis lekára!

  Viete, že v prípade určitého zdravotného problému Vám môže parochňu predpísať  lekár?

   

  Veľmi veľa ľudí, ktorí majú kožné alebo onkologické ochorenie, ktorého následkom je strata vlasov, vôbec ani netuší, že majú nárok na predpis parochne od odborného lekára.

  Parochňu môže pacientovi predpísať len onkológ, alebo kožný lekár a to 1x za kalendárny rok a v prípade úplnej straty vlasov 2x za rok.

  Zdravotné poisťovne prispievajú týmto svojim poistencom príspevok na parochňu vo výške 28,91 €...
 • Táto suma je odpočítaná od hodnoty parochne ihneď pri kúpe, pokiaľ je poukaz od lekára obsahovo a správne vyplnený a údaje súhlasia s údajmi uvedenými v preukaze (kartičke) poistenca, ktorý je nutné pri kúpe predložiť k nahliadnutiu.
 • Naša spoločnosť nerozlišuje v akej poisťovni je poistenec poistený a dokonca môže byť aj poistencom zahraničnej Európskej zdravotnej poisťovne.


Detské a Petite parochne

Detské a Petite parochne
Počet položiek: 17

Ellen Wille

Ellen Wille
Počet položiek: 62

Henry Margu

Henry Margu
Počet položiek: 18

Jon Renau

Jon Renau
Počet položiek: 31

Nah

Nah
Počet položiek: 31

Noriko - René of Paris

Noriko - René of Paris
Počet položiek: 40

Pánske

Pánske
Počet položiek: 7

Perucci Ellen Wille

Perucci Ellen Wille
Počet položiek: 22

Raquel Welch

Raquel Welch
Počet položiek: 34

Parochne z pravých vlasov

Parochne z pravých vlasov
Počet položiek: 9

LILLY s.r.o. - Vlasové štúdio - Záhradná 7, 08221 Veľký Šariš
mail: parochnepo@gmail.com, mobil: 0948 800 640